פסיכולוגיה
הדרך להבטיח אושר בכל שלבי החיים
29 באוקטובר 2018
0

אם אתם רוצים להבטיח זוגיות מוצלחת ומשפחה לתפארת ובמילים אחרות – להיות מאושרים בכל שלבי החיים בטח תשמחו לדעת שזה אפשרי. לפתרון הזה קוראים טיפול פסיכולוגי קליני והוא מסייע לכם בכל שלבי החיים. למעשה, טיפול זה יכול לכלול תחומים שונים שמתאימים לכל שלב ושלב משלבי החיים.

ester

למעשה, פסיכולוגיה קלינית עוסקת בהבנה של בעיות ובפתרון של קשיים נפשיים, אך להבדיל מגישות פסיכולוגיות אחרות הטיפול נעשה על בסיס מחקר מדעי. כלומר : פסיכולוגיה קלינית  מחפשת את מקור הבעיות, מנסה להסביר אותן ומטפלת בהן באמצעים שונים כמו טיפול פסיכודינמי, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול משפחתי-מערכתי, טיפול הומניסטי ועוד.

אמנם פסיכולוגיה קלינית עוסקת בניתוח ובפתרון של בעיות נפשיות אך ללא תרופות כמו בפסיכיאטריה, אך יש לזכור שטיפול זה מהווה רק את קצה הקרחון. למעשה, למרות שרובנו מכירים את הטיפול האישי תחום הטיפול רחב הרבה יותר, כך שניתן לטפל בבעיות אישיות, משברים ומצוקות של בני כל הגילים לרבות ילדים, מתבגרים ומבוגרים בשיטות נוספות כמו טיפול זוגי וטיפול משפחתי.

ד"ר אסתר גושן-גוטשטיין | פסיכולוגית קליניתטיפול זוגי לבעיות אישיות, משפחה ונישואים – ליצירת קשר עם השאירו פרטים: 

 

מהו טיפול זוגי ?

טיפול זה מתאים לזוגות שחווים קשר זוגי שאינו מספק מסיבה כלשהי ויכול לפתור קשיים, בעיקר קשיים זוגיים שונים שנובעים מהדינמיקה הזוגית. למעשה, טיפול זוגי יכול לסייע בכל שלבי הזוגיות החל מסיוע בבעיות טרום הנישואין, דרך טיפול בבעיות בזמן הנישואין וכלה במניעת גירושין .

טיפול זה נעשה בנוכחות אחד מבני הזוג או שניהם כך שניתן לטפל בזוגיות לעומק: הן בגורמים האישיים של כל אחד מבני הזוג והן בדינמיקה הזוגית הייחודית לזוג. למעשה, טיפול זוגי מאפשר לזוג ללמוד כיצד מערכות היחסים בעברם משפיעות על ההווה הזוגי שלהם, לבנות יכולות של תקשורת והקשבה ולזהות גורמים שפוגמים בזוגיות שלהם בהווה.

 

מהו טיפול משפחתי ?

טיפול זה נועד ליצור התפתחות במערכת היחסים המשפחתית, בעיקר באמצעות שינוי דפוסים שמקשים על התנהלות התא המשפחתי. הטיפול המשפחתי יוצא מנקודת הנחה שיחסים משפחתיים עומדים בבסיס הבריאות הנפשית של כל אדם, כך שיש להם חשיבות ומשמעות רבה בכל גיל ובכל שלבי החיים (למשל יחסי הורים- ילדים, יחסי הורים- מתבגרים ועוד).

יתרה מזאת, הטיפול המשפחתי מאמין שיש חשיבות במעורבות המשפחתית בפתרון בעיותיו של הפרט מסיבה אחת – המשפחה היא אחת המסגרות המשמעותיות ביותר בחייו של כל אדם. לכן, טיפול זה נחשב אידיאלי הן בהתמודדות עם משברים אקוטיים והן בהתמודדות עם קשיים מתמשכים.

 

איך בוחרים מטפל מתאים?

אמנם הבחירה נמצאת בידיכם באיזה טיפול לעשות שימוש ומתי אבל דבר אחד ברור – יש לפנות למטפל או למטפלת שמתמחים בכל התחומים. למשל, פסיכולוג או פסיכולוגית קלינית שיש להם גם ניסיון בתחום הפסיכיאטריה (בעיקר פסיכיאטריה של הילד), הטיפול המשפחתי, התפתחות הילד, חינוך, טיפול מיני, ייעוץ חינוכי ועוד, כלומר מומלץ לפנות לאיש מקצוע שיש לו ניסיון רב שנים באחד או יותר מתחומים אלו.

כמו כן, מומלץ לפנות לאיש מקצוע שלמד את הנושא מאנשי מפתח בתחום הטיפול. למשל בתחום הטיפול המשפחתי מומלץ לפנות למטפל/ת שהתמחו בנושא ב"קליניקה לבריאות נפשית משפחתית" – הקליניקה שהוקמה ע"י נתן אקרמן, הפסיכיאטר שנחשב לאבי התחום של הטיפול המשפחתי בעולם.

אמנם לאנשי טיפול רבים יש ניסיון טיפולי (למשל בתחום הפסיכולוגיה הקלינית, פסיכיאטריה וכו') כך שהבחירה קשה, אבל אנחנו מצאנו את הדרך למצוא את המטפל המושלם – פשוט בדקו את הרזומה המקצועי של אותו איש מקצוע, כלומר האם הנ"ל כתב ספרים ומאמרים בתחום, האם לימד את הנושא באוניברסיטאות (ואם כן – באיזה ) ועוד.

ד"ר אסתר גושן – השכלה והכשרה
ליצירת קשר: 02-5611513
http://www.esther-goshen.info