כללי
אבחון, יעוץ, אמון והכוונה לתהליכי שינוי וצמיחה. NLP אסטרולוגיה ונומרולוגיה /ד"ר צופיה יועד
19 בפברואר 2017
0

"השינוי מהווה איום כשהוא נעשה לך,
ומהווה הזדמנות כשנעשה על ידך.
אם תמיד תעשה את מה שתמיד עשית,
 תגיע תמיד רק לאן שהגעת"
(מקור לא ידוע)

אבחון, יעוץ, אמון והכוונה לתהליכי שינוי וצמיחה- NLP אסטרולוגיה ונומרולוגיה
אבחון, יעוץ, אמון והכוונה לתהליכי שינוי וצמיחה- NLP אסטרולוגיה ונומרולוגיה

מקיימת פגישות ייעוץ וטיפול בכמה מודלים:

א. ייעוץ על בסיס ניתוח מפה אסטרולוגית/נומרולוגית אישית,
ב. הנחייה וטיפול באמצעות גישת ה- NLP  בהתאם למטרה מוצהרת על ידי המטופל,
ג. שילוב מודלים א+ב: אבחון מדויק של הקשיים והדפוסים המנהלים את חיי המטופל ובהתאם לכך מטפלת בגישת ה-NLP.

 

ד"ר צופיה יועד – ייעוץ, הכוונה ואימון אישי בשיטת ה-NLP אבחון, יעוץ, אמון והכוונה לתהליכי שינוי וצמיחה. ליצירת קשר עם ד"ר צופה יועד השאירו פרטים:
 

א. המפה האסטרולוגית ו/או המפה הנומרולוגית מספרת לנו את סיפור החיים שלנו ואיך אנו "קוראים" את המציאות . עם מה באנו לעולם, מה הפוטנציאל המולד שלנו, מה הן נקודות החוזק שלנו ומה הן נקודות החולשה הזקוקות לחיזוק ולעבודה מאתגרת במהלך החיים. סיפור החיים אמנם מופיע במפה אולם הדרך שבה נבחר ללכת בסופו של דבר הינה בחירה אישית ומודעת לאור תובנות המתבהרות במהלך הייעוץ שנקיים.

המפה האסטרולוגית מספרת את סיפור החיים של האדם בסמלים.
הסמלים הם כוכבים, מזלות והיבטים בין הכוכבים הנמצאים במזלות השונים ברגע נתון. סמלים אלה מתארים מבנים פסיכולוגיים של האדם ופוטנציאל מולד בתחומי חיים מגוונים.

המפה הנומרולוגית מספרת את סיפור החיים של האדם בסמלים בדמות אותיות ומספרים.
האותיות והמספרים מגיעים משמו של האדם, שמות הוריו ומתאריך לידתו. הקבלה מדברת על כך שהמספרים והאותיות העבריות הינן בסיס היקום הנצחי שבו מתקיים דיאלוג בין האדם לבין סביבתו. כל אות בשמו של האדם בשילוב תאריך לידתו ושמות הוריו נושאת עמה אנרגיה המשפיעה בדרך זו או אחרת על התנהלותו הייחודית של האדם בעולמו. באמצעות הבנת אנרגיה זו האדם יכול להחזיק את הגה חייו ונווט אותם טוב יותר.

אסטרולוגיה בגישה מסורתית עתיקה (הלניסטית) ונומרולוגיה קבלית
האדם והטבע הינם ישות ממוזגת ביקום. האדם משפיע על הטבע סביבו והטבע משפיע על האדם החי ופועל בו. יש סדר בהתנהלות הטבע נטול השפעת האדם ויש סדר בהיווצרותו של האדם עוד טרם לידתו כחלק מחוקי הטבע. אלה חוקי היקום. סדרי היקום הכפופים לחוקים קוסמיים ייחודיים.
לידתו של האדם מתרחש בזמן נתון ובמקום נתון ובשדה אנרגטי ספציפי. הלידה מתרחשת במצב אסטרונומי ייחודי הקושר את הזמן והמרחב לרגע הלידה. על פניו נראה שהמשחק מכור. מה שצפוי הוא שיהיה ואין בלתו. האמנם?
כבוגרת תואר שלישי באקדמיה (תל אביב) אינני מאמינה באמת אחת מוחלטת. כאסטרולוגית אינני מאמינה במוחלטות וודאות. האדם ניחן בחכמה ואיתה הוא יכול לפרש, להבין, לשנות, לבחור את הנתיב, להימנע משגיאה צפויה ומדרך חתחתים עתידית. הכל צפוי אך הרשות נתונה. ההגה נתון בידי האדם ובכוחו לבחור את הכביש, הנתיב והשביל שבו ייסע במהלך חייו. אם אתה יודע שאתה נמצא בתקופה מסוכנת בריאותית אתה יכול למנוע זאת ולהקדים תרופה למכה. אם אתה יודע שאתה נמצא בפרשת דרכים במערכות יחסים או בעבודה, אתה יכול להקדים תרופה למכה ולהחליט על המשך צעדיך. ההגה בידי האדם. קח אותו וסע לדרכך על פי בחירתך. הידיעה המוקדמת יכולה לשמש אותך ולטובתך. כל חומרי הגלם נתונים לך מהיקום ומרגע לידתך. ועכשיו צא לדרך והתחל לפסל איתם, להלחין אותם, לצייר אותם, להריח אותם, לחוש בהם. תן להם צורה והפח בהם רוח חיים על פי בחירתך. כתוב בעצמך את התסריט של חייך ואל תיתן ליקום לכתוב אותו במקומך. עשה למען עצמך. קח את המושכות וצא לדרך. הבחירה החופשית נתונה לך על מנת להגשים פוטנציאל הקיים בך מרגע לידתך ומתפתח במהלך חייך.

האסטרולוגיה היא שפה ואינה מדע מדויק על פי המונחים שהמדעים מוגדרים כיום בעולם האקדמי. אסטרולוגיה היא שפה של סמלים וחוויות התנהגותיות הקשורות בנפש האדם החי ביקום שלנו. זוהי מערכת הנתונה לפרשנויות כמו בכל מערכת סמלים. העולם האקדמי- פיזיקלי מדבר על מדויק, על מתמטי, על מוחלט, על וודאי, על נוסחאות סגורות ומדויקות. אך האם העולם באמת נוהג כך? האם הכל מוחלט, וודאי וסגור?
לתפיסתי, מציאות חיינו נתונה לפרשנויות כאלה ואחרות ואי הוודאות חזקה יותר מהוודאות עצמה.  אדם שמקבל מידע על מפת רגע לידתו ומפות התפתחות בזמנים שונים בחייו, יכול להאיץ את התפתחותו האישית ולאפשר לעצמו להוביל את חייו ביוזמותיו ולא להיות מובל על ידי נסיבות.

ב. NLP

תכנות עצבי-לשוני ( N-NEURO L-LINGUISTIC  P-PROGRAMMINGׂׂׂׂ  )

"NLP הינה הנחייה טיפולית הפועלת על ידי שינוי הדרך בה אנשים תופסים את העולם בו הם חיים ומוצאים בו משמעות, איך הם מבינים את התנסותם בעולם, וכל זאת כדי שיוכלו לפעול במציאות בצורה יעילה" פיטר יאנג, 2004

השיטה מושתת על שלושה מוקדים:

המוקד הנוירולוגי – מערכת גוף נפש ודרך תפקודה. דרך מערכת העצבים (והחושים) אנו חווים, מתקשרים ומחפשים היגיון בעולם. את מה שאנו חווים ולומדים אנו מקדדים במפות הנשמרות במוח באופן מודע ובאופן תת מודע.

מוקד השפה– בעזרת השפה אנו מתארים, מכלילים, מקטלגים ומנתחים את המציאות שלנו. למציאות יש ייצוג במוחו של כל אדם ונתפסת באופן שונה בין אנשים שונים גם אם הם חוו אותה מציאות.  "המציאות תמיד נדיבה יותר מהסיפורים שאנו מספרים עליה" (ביירון קייטי 2004).

מוקד התכנות– הפרשנויות שאנו נותנים למציאות מקודדות ב"מפות" המאוחסנות במוח. "מפות" אלה הנן סובייקטיביות ונבנות לאור ההתנסויות והלמידות שלנו לאורך החיים.

בטיפול באמצעות טכניקות NLP, אנו רותמים את התת מודע לעזור למונחה לחולל שינוי רגשי או התנהגותי או מחשבתי בתחומי חייו השונים. אנו מתמקדים במטרות שאותן מעוניין המטופל להשיג  והללו יכולים להיות מגוונים ומותאמים לצרכים האישיים שלו: בריאות, קריירה, מהלכים עסקיים, זוגיות, לימודים, שינוי דפוסי חיים, שינוי בערכים ובאמונות "המנהלים" את חיי המטופל, התנהגויות שהמטופל רוצה לחזק או לשנות וכו'. הגעה להצלחה מתרחשת תוך מספר מפגשים. ומכאן שמטרת הטיפול וההנחיה בשיטת NLP היא להביא את המונחה לחולל שינויים בחייו על פי המטרות שהגדיר לעצמו, הווה אומר- לשנות/להגדיל את רפרטואר ההתנהגויות שלו במצבים מסוימים ובכך לייצר שינוי במקום הנכון לו.

באמצעות ה NLP נחולל שינוי תוך זמן קצר. לדוגמה:

שינוי הרגלים ו/או חיזוק יכולות קיימות,
שינוי בגישה שלך לבריאות,
שינוי בתפיסת מערכות יחסים ושינוי התנהגויות במערכות אלה,
יציאה מתקיעות בה אתה מצוי בהווה,
חיזוק המשאבים הקיימים כדי להפוך כל אתגר להצלחה,
שינוי באמונות מגבילות,
טיפול בטראומות ופוביות המשפיעות ומנהלות את החיים,
טיפול בקשיי קשב וריכוז,
טיפול בהתמודדות עם כאב,
טיפול בחרדת מבחנים,

מאיזה גיל ניתן להתחיל בטיפול?

כפי שניתן להתרשם הטיפול באמצעות ה NLP מתאים למגוון נושאים המלווים אותנו לאורך שנות חיינו ולכן הטיפול מתאים לילדים, בני נוער ומבוגרים.

ג. במודל המשולב פותחים בניתוח המפה האסטרולוגית והנומרולוגית החושפת תובנות באשר לאישיותו של המטופל, צרכיו, יכולותיו וקשייו והיא משמשת בסיס לשילוב ההנחיה והטיפול בטכניקות ה-NLP.

ניתן לקיים מפגשים למפה אישית בלבד, או להנחיה בשיטת NLP ללא מפה אסטרולוגית ונומרולוגית וכמובן שאפשר לשלב בין כל הכלים הנפלאים הללו.

 

ד"ר צופיה יועד
טלפון : 050-2320220
אימייל : zofiayd@gmail.com

ד"ר צופיה יועד – ייעוץ, הכוונה ואימון אישי בשיטת ה-NLP

אבחון, יעוץ, אמון והכוונה לתהליכי שינוי וצמיחה. ליצירת קשר עם ד"ר צופה יועד השאירו פרטים:

שם

טלפון

דואר אלקטרוני