אורטופדיה
להרגיש בריאות : טיפול באבנים חמות
31 באוגוסט 2015
0

טיפולי אבנים חמות הם טיפולים מתחום העיסוי. הטיפול מתאים לאנשים אשר מרגישים תפוסים או שרוצים לעבור טיפול מגע, אך הם אוהבים מגע עדין יחסית או מעדיפים להימנע ממגע ישיר עם המטפל. בעת הטיפול שוכב המטופל (או המטופלת) על מיטת עיסוי ללא בגדים.

טיפול באבנים חמות
טיפול באבנים חמות

האבנים עצמן מתחממות במכשיר מיוחד וטבולות בשמן איכותי לעיסוי. את האבנים החמות מעביר המטפל על גוף המטופל כשהמגע שונה לחלוטין ממגע העיסוי השוודי המוכר.

עיסוי מקצועי

על מנת לעסוק בטיפולי עיסוי כמו טיפולי אבנים חמות על המטפל להיות בעל הכשרה מתאימה בתחום ורצוי גם ניסיון. לרוב, מי שמטפל באמצעות אבנים יהיה בעל רקע מקדים כך שהוא למד גם אנטומיה ופיזיולוגיה ומכאן שידע כיצד להועיל לגוף המטופל. במידה ויש לכם שאלות אודות הטיפול או שאלות במהלכו תוכלו לפנות למטפל ולצפות לקבלת תשובות. המטפל חייב להיות מקצועי והדבר יתבטא גם בקשר שלו עם מי שעובר את הטיפול.

אבנים חמות לשחרור גב תפוס

טיפול באמצעות אבנים חמות יכול להשיג תוצאות מעולות לכל מי שמרגיש גב תפוס או אי נוחות בגוף. הטיפול עדין באופן יחסי לסוגי טיפולים מקבילים והוא מאפשר למטופלים להרגיש משוחררים ונינוחים. כלומר, בעוד שטיפולי עיסוי רבים עשויים לגרום להתנגדויות פיזיות מצד המטופל אשר מתנגד לכאב, כאן הכאב לא מורגש. על אף שלרוב מדובר בטיפול עדין, התוצאות שלו יכולות להיות זהות גם לטיפולי מגע עמוק ובנוסף טיפולים אלו נחשבים למרגיעים במיוחד.

בחירת מטפל

כל טיפול מורכב משיטת הטיפול, המטופל והמטפל. חשוב מאד בטיפולים שמתבצעים עם אבנים שהן חמות לבחור את המטפל הנכון לכם. על המטפל להיות קודם כל מקצועי ומנוסה ומעבר לכך עליו להיות קשוב ונעים. מעבר לכך חשוב גם לבחור את המקום הנכון לבצע את הטיפול. על המקום בו מתבצע הטיפול להיות נקי, מסודר ונעים. חשוב לברר האם השמן בו נעשה שימוש הוא שמן טרי (או שמא נשאר ממטופלים קודמים) ולראות שסדיני מיטת הטיפול הוחלפו. המקום בו מבצעים טיפולים באמצעות אבנים צריך להיות מקצועי כמו המטפל עצמו.

 

ידי זהב – מרכז לטיפול במגע ובנפש
אלוני אבא | טלפון : 052-9709687