רפואת נשים
וסטיבוליטיס: מידע לגבי טיפול במחלה ודרכי התמודדות
17 בספטמבר 2015
0

נשים רבות הסובלות מכאבים בקיום יחסים מבינות כי במידה שיתברר שהן סובלות מוסטיבוליטיס, הן יוכלו לעבור טיפול שיכול לשנות את איכות החיים שלהן ולהקל עליהן בצורה משמעותית מאוד. למרבה הצער,  רבות בוחרות שלא לגשת כלל לאבחון בשל בושה או חשש וזו טעות.

וסטיבוליטיס

נשים שלא יגשו לאבחון וטיפול עלולות להמשיך לסבול מכאבים חזקים שישפיעו באופן חמור על איכות החיים שלהן. לכן, אם את חשה בכאבים באזור הנרתיק פני לאבחון וחשוב שתדעי כי גם אם מדובר בתופעה של וסטיבוליטיס.

מה זה וסטיבוליטיס ?

וסטיבוליטיס הינה תופעה  אשר מתאפיינת בכאב בפתח בנרתיק. נשים הסובלות מתופעה זו עלולות להרגיש את ההשפעות שלה בכל תחום בחייהן – הן לא יצליחו לשבת זמן רב על כיסא בעבודה, הן לא יוכלו לקיים יחסי מין בהנאה, יסבלו מאוד בעת מתן שתן ויתקשו לתפקד באופן שוטף לכן חשוב לפנות לקבל עבור וסטיבוליטיס טיפול מקצועי במהירות האפשרית.

מה כולל הטיפול בוסטיבוליטיס ?

הטיפול בוסטיבוליטיס כולל בשלב הראשון ניסיונות להקל על הכאב כמה שיותר. לרוב, מומלץ ללבוש אך ורק תחתונים העשויים מכותנה, להימנע מלבישה של מכנסיים צמודים מידי ומכנסיים מבד קשה כמו ג'ינס, להשתמש בסבונים המתאימים לכך, להימנע משימוש בגלולות ועוד.

כמו כן מבוצע טיפול בעזרת שימוש בתרופות או במשחות שונות, לבצע טיפול פסיכולוגי המונע לחץ נפשי שהוא אחד הגורמים להתפתחות התופעה, לקבל ייעוץ מיני לבני זוג ולבצע תרגילי פיזיותרפיה מיוחדים המסייעים לחיזוק רצפת האגן ומסייעים להתמודדות עם הכאבים בצורה משמעותית.

אם כל אלו לא עוזרים, ניתן לבצע ניתוח, אך חשוב להבין כי מדובר בניתוח מיוחד ובאזור רגיש ולכן רצוי שיבוצע על ידי מומחה בעל ניסיון רב בתחום.

פרופסור יעקב בורנשטיין – מומחה למיילדות וגינקולוגיה,
קולפוסקופיה וניתוחים גינקולגיים | לקביעת ייעוץ מרפאת פרופסור בורנשטיין: 04-9001790