כירורגיה פלסטית
הכל על טיפולי בוטוקס מאת ד"ר שמעון סלוק
22 באוקטובר 2017
0

ואז זה מתחיל. העור המתוח והחינני שלנו מאבד מזוהרו, הפנים שלנו מתחילות לאבד מגמישותן וקמטי הבעה זעירים ניבטים אלינו מכל פינה במראה. אם אתם מתחילים לחבב פחות את הפנים המציצים אליכם ורוצים להרגיש טוב יותר עם עצמכם – בזכות אלוהי הטכנולוגיה והקדמה, קמטים הם כבר מזמן לא גזירת גורל. בזכות טיפולים קוסמטיים  כדוגמת הבוטוקס והחומצה ההיאלרונית, ניתן לשוות לפנים מראה צעיר ורענן ולהינות מתחושה נעימה ומהרגשה טובה. על הטיפולים החדישים מאת ד"ר שמעון סלוק.

טיפול בוטוקס מתקדם. מרפאת האסטתיקה ד"ר שמעון סלוק
טיפול בוטוקס מתקדם. מרפאת האסטתיקה ד"ר שמעון סלוק

 

בוטוקס – קווים לדמותו

בוטוקוס הוא חלבון (רעלן) המיוצר על ידי חיידק, שבהזרקתו לשריר הוא חוסם את שחרור החומר הגורם לגירוי עצבי. החסימה הזו למעשה גורמת לכך שהשריר מפסיק להתכווץ ולזוז, בקוטר של 1-2 ס"מ סביב לאיזור ההזרקה. ההשפעה של הבוטוקס היא זמנית, ושורדת בין 4-6 חודשים. לאחריהן השריר חוזר לתפקד כמקודם.

היכן משתמשים בבוטוקס?

תפקידו של הבוטוקס הוא למצק, לעבות וליישר קמטים והשימוש בו נעשה בעיקר באיזור הפנים: קמטי הבעה (בין העיניים, הגבות או במצח) , עיבוי שפתיים ומיצוק הפנים באופן כללי (פיסול לחיים שקועות, למשל). הכמות המוזרקת משתנה ותלויה מאוד במיקום האיבר – כדי ליצור מראה טבעי, נעים לעין ולא מלאכותי יש צורך לדייק ולא להגזים בכמויות. לפיסול לחיים שקועות, למשל, כדאי להשתמש בחומר מילוי מסיבי יותר וכדי לעבות את השפתיים כדאי להשתמש בחומר עדין יותר, למניעת מראה נפוח ולא טבעי.

 

ד"ר סלוק – טיפולי אסתטיקה מתקדמיםלפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים:

חלבון זה אחלה, אבל לא כדאי להגזים

מאחר ומדובר בחלבון זר לגוף, ישנה אפשרות שהגוף ידחה אותו וההשפעה לא תהיה ניכרת, דבר זה קורה בשיעור נמוך יחסית והוא נאמד בכ- 5% מהאוכלוסיה. כמו כן, בחשיפה ממושכת לחלבון במרווחים קצרים (מדי כמה שבועות), הגוף יקבל כמות גדולה מדי של חלבון והוא עלול לפתח נוגדנים אליו, לכן חשוב לחשוף את הגוף לכמויות חלבון סבירות ומבוקרות.

חזרה למבנה ה'תפוח' כרוכה בהזרקות מרובות

טיפולי הבוטוקס מיועדים בראש ובראשונה למיצוק הפנים באיזורים מסויימים, באופן נקודתי. יחד עם זאת, אם רצון המטופל הוא ליצור הרמה של הפנים ושל המבנה שלהן ולקבל מיצוק מסיבי יותר (בדומה למבנה התפוח המאפיין פנים צעירים), הרי שאז הדבר יהיה כרוך בהזרקת כמויות גדולות של חומר. הזרקה מסיבית תדחה את הצורך לערוך ניתוח מתיחת הפנים בכמה שנים ותשיג את הפעולה הדומה.

מתי כדאי להתחיל? ומתי לא?

הטיפול מתאים לכל אדם, גברים ונשים, למעט כאלה המטופלים בסטרואידים או כאלה הסובלים מבעיות עור. הגיל הממוצע להתחלת טיפולי בוטוקס הוא סביב גיל 35 (ניתן, כמובן, גם לפני), והגיל בו יהיה מאוחר מדי, כנראה, להתחיל את הטיפולים ינוע סביב גיל 65, אז העור הופך לדק ושקוף, מה שמקשה על הצלחת הטיפול. יחד עם זאת, נשים שעברו טיפולים משקמים ומטפחים לפני גיל זה, עשויות ליהנות ממראה ממוצק על ידי הזרקת בוטוקס גם אחרי גיל 65.

לא רק בוטוקס

אמנם טיפולי בוטוקס עומדים בחוד החנית של הרפואה האסתטית המתקדמת, אבל הם לא לבד. כבר כיום ניתן לשלב טיפולי בוטוקס עם טיפולים בחומצה היאלרונית או להשתמש בה בנפרד לצורך מלוי קמטים, הוספת נפח לסנטר וללחיים, הצערת העור ועוד. למעשה, כבר כיום שוקדים על פיתוחים חדשים שמטרתן להחליף את הבוטוקס, למשל משחה הנמרחת על העור וחודרת אל השריר. יחד עם זאת, ככל הנראה המשחה תהיה זמינה לשימוש רק באיזורים בהם העור דק, כמו בצידי העיניים.

למעשה, אם גם אתם לא מרגישים בנוח עם המראה שלכם ורוצים ליהנות ממראה צעיר ומתוח – יש פתרונות שונים ובראשם הבוטוקס שיקנו לכם מראה רענן וצעיר והרגשה צעירה לא פחות. הבוטוקוס לא רק מאפשר להיראות טוב בכל גיל אלא יותר מכך – הוא מאפשר  לכם להרגיש טוב עם עצמכם ועם המראה שניבט אליכם מבבואת הראי.

ד"ר שמעון סלוק – רפואה אסתטית מתקדמת
בן יוסף אהרון 34, רמלה
טלפון: 072-3100464