כללי
למה לא לעשות טיפולים אסתטיים…?
10 באפריל 2016
0

אחד מהמשפטים שהפך למעין מנטרה חובקת עולם נוגע לעובדה שהרווחנו את הקמטים שלנו ביושר, והם מסמלים את ניסיון חיינו המרתק והעשיר. האמת היא שקמטים אינם מקור לרווח כלשהו, ליושר או לגאווה, אלא מהווים תזכורת לזמן האוזל ולשעון המתקתק, כך שהמרחק שבין האידאליזציה שמנסים ליצור לבין המציאות הטופחת על פנינו רחוקה אלפי שנות אור בדיוק כמו האמונה הרווחת שקמטים מקנים למראה הגברי חזות רצינית ומכובדת יותר.

טיפולי בוטוקס – כל מה שצריך לעשות, זה להכיר את הטיפולים השונים ולבחור מתוכם את אותו הטיפול אשר יענה על דרישותינו וצרכינו בצורה הטובה ביותר.

 

מיתוסים, התלבטויות וחששות

מנתונים שנאספו באמצעות הארגון האמריקאי לכירורגיה פלסטית והאסתטית ניתן ללמוד שעל אף משפטי המנטרה והאמונות הרווחות, שיעור הפונים לטיפולים אסתטיים ולניתוחים פלסטיים הולך ומתרחב במאות אחוזים בשנים האחרונות, כשהטיפולים הבלתי כירורגיים הפופולריים ביותר הם הזרקת הבוטוקס וחומרי המילוי. עם זאת, המודעות לאסתטיקה והשאיפה לשימור הנעורים הולידו עימן לא מעט מיתוסים, התלבטויות וחששות, שלחלקן ישנו בסיס, בעוד אחרות מוטעות מיסודן, וכאן המקום להפריכן.

 

מיתוסים נפוצים הקשורים לעיצוב שפתיים

מנתונים סטטיסטיים עולה שמרבית הנשים שתושאלו חושקות בשפתיים חושניות, בשרניות ואדומות כשל סופיה לורן או אנג'לינה ג'ולי, אך בה בעת חוששות מהמראה הברווזי והפרובוקטיבי שעלול להתקבל. מקורם של המיתוסים הנפוצים בכל הנוגע לעיצוב שפתיים נעוץ במצעד הטעויות הקריטיות שעשו לא מעט שחקניות וידועניות יפות שהתמכרו להליכים הפלסטיים והזריקו לשפתותיהן חומרים סיליקוניים שונים. טעות נוספת קשורה בהגדרת המושג "מראה שפתיים אידאלי".

ד"ר משה שמש MD.PhD – האומנות שבאסתטיקה רפואיתטיפול בבוטוקס הוא הפתרון המושלם שהצערת עור הפנים. רוצה לדעת עוד? השאירי פרטים ונחזור אליך:

המראה הברווזי והפרובוקטיבי

חשוב להבין כי עיצוב שפתיים נכון הינו אינדיבידואלי ונקבע על פי ההתאמה אל הסימטריה ותווי הפנים. חיקוי השפתיים של שחקנית זו או אחרת, או כל ניסיון לעצב את השפתיים בהתאם לטרנד אופנתי עלולים להקנות להן מראה לא טבעי. עיצוב שפתיים מושלם נשען על עיקרון הסימטריה המושלמת וההרמונית בין איברי הפנים כמכלול. המראה הברווזי נובע לעתים מהזרקת יתר חומרי מילוי שונים או הזרקה במיקום שאינו נכון המוביל לעיצוב שפתיים בלתי פרופורציונלי בהשוואה ליתר חלקי הפנים.

 

הבוטוקס כחומר מסוכן השנוי במחלוקת

אחד מהמיתוסים הרווחים הוא שהבוטוקס מהווה חומר שנוי במחלוקת ומסוכן. הבוטוקס הנו, אמנם, רעלן, אך מדובר בכמויות מזעריות המוזרקות אל העור, והן חודרות עד לעומק של סנטימטר בלבד. הבוטוקס נותר באזור ההזרקה, והוא אינו מתפזר ואינו חודר למערכת הדם או הלימפה. לעתים קרובות מייחסים גם לבוטוקס תכונות, בעיות וסיבוכים האופייניים לשימוש בחומרי המילוי הקבועים. השימוש בבוטוקס נחשב כיום לאחד מסוגי הטיפולים הבטוחים והנפוצים ביותר בתחום האסתטיקה הבלתי פולשנית, ואינו גורם לגבשושים או לתוצאות הרות אסון ובלתי הפיכות.

 

כל הטיפולים שניתן לעשות עם חוטי אפטוס

עולם האסתטיקה לא מפסיק להפתיע עם חידושים מהפכניים אשר טומנים בחובם תוצאות מפתיעות – חוטי אפטוס מהווים את אחד מהחידושים הללו. באמצעות חוטי אפטוס, ניתן לבצע טיפולי פיסול פנים ושורה של טיפולים אסטטיים נוספים וזאת מבלי כל צורך בהתערבות כירורגית. פיסול פנים משפיע לטובה מבחינה פסיכולוגית וגורם להעלאת הביטחון העצמי בכל הגילאים. במידה והטיפול מתבצע על ידי רופא מקצועי ומנוסה, התוצאה אשר עתידה להתקבל בסיום הטיפול תענה על כל הציפיות ותהיה ארוכת טווח – זאת בעיקר בהשוואה לטיפולים אחרים ולניתוח אשר ייעודם להשיג את אותה המטרה.

אז מה זה בעצם חוטי אפטוס?

חוטי אפטוס נראים כמו חוטי תפירה לכל דבר ועניין, רק שהמבנה שלהם, כמו גם המרקם שלהם הוא כמובן שונה מזה של חוטים רגילים – בחוטי אפטוס אלו נעשים שימושים רבים בעולם הרפואה הכירורגית – כך שמי שמתכנן לעבור את הטיפול, יכול להיות רגוע בידיעה שהחוטים לא טומנים בחובם תופעות לוואי שונות כגון: אלרגיות. חוטי אפטוס מאפשרים שליטה מלאה על האחיזה התת עורית – מה שבעצם מסייע לבצע את המתיחה בצורה טובה ולהשיג תוצאה איכותית. ישנם שני סוגים עיקריים של חוטי אפטוס בהם נהוג לעשות שימוש, אשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי במרקם הכימי, במבנה הפיזי, באזורי הגוף אליהם נועד השימוש בהם ובפרמטרים נוספים.


תסמונת הפנים הקפואות ונטולות כל הבעה

תסמונת הפנים הקפואות ונטולות כל הבעה עשויה להיגרם מכמות מופרזת של חומר מילוי או טיפולי בוטוקס המוזרקת לעור הפנים. הבוטוקס משפיע על מערכת העצבים באופן הגורם לשריר להיוותר אדיש לפקודת ההתכווצות המועברת מהמוח אל העצב. הבוטוקס הוכח כיעיל במיוחד להחלקת קמטי הבעה, אלא שהזרקות במינון גבוה מדי עלול להקפיא את הבעות הפנים ולשוות להן מראה נטול הבעה וחסר חיים. שלא באשמתו, יצא לבוטוקס שם רע, כשהדבר נובע מטיפול במקומות מפוקפקים ובלתי מקצועיים כמו טיפולים בהזרקות הנעשים אצל קוסמטיקאיות, בערבי נשים ומסיבות רווקות. על אף העובדה שרופאים מתחומים שונים רשאים על פי חוק לעסוק בתחום ההזרקות, הרי שמומלץ להפקיד את הטיפול בפנים בידי רופאים אשר עברו הכשרה מתאימה ובעלי מיומנות וניסיון רב בשנים.

חומצה היאלורונית

עם השנים עור גופנו מאבד בהדרגה את האלסטיות. חומצה היאלורונית היא חומר טבעי הקיים בגופנו ועם הזמן הוא נעלם. את החוסר אנו משלימים באמצעות מילוי חומצה היאלורונית לתוך הקמטים, החומצה מאפיינת באלסטיות ומחזירה מראה טבעי ועשיר לעור. בתוצאות ניתן להבחין מייד לאחר ההזרקה.

 

החלטה כלכלית לא קלה

על אף העובדה שרמות המחירים של הטיפולים האסתטיים במגמת ירידה והופכות לנגישות יותר לציבור הרחב, עדיין מדובר בהליכים רפואיים יקרים אשר כרוכים בהחלטה כלכלית לא קלה בהשוואה לטיפולים הרפואיים הסטנדרטיים. הטיפולים הקיימים לא נועדו רק לגילאים מבוגרים ותיקוני נזקי הזמן. פיסול פנים פונה לכל הגילאים ובעיקר לצעירים.

 

השלכות רגשיות, פסיכולוגיות, קוגניטיביות וחברתיות

ההחלטה לפנות אל הטיפולים האסתטיים מלווה לעתים קרובות בהתלבטויות רבות, וחלקן אכן מוצדקות, בעיקר כשהדבר נוגע להיבט הכלכלי. ואולם, השינויים המתהווים עם הזמן במראה החיצוני כחלק מסממני הגיל עלולים לפגוע בדימוי העצמי ולהוביל להשלכות רגשיות, פסיכולוגיות, קוגניטיביות וחברתיות קשות. אז במידה ואיכות החיים חשובה לכם ובמידה ואתם מעוניינים להשיב ולהקרין את המראה החיוני הרענן והצעיר אל הסביבה, הגיעה העת לבחור בהחלטה הנכונה.

ד"ר משה שמש – אסתטיקה רפואית | טלפון: 054-572-4883

 

ד"ר משה שמש MD.PhD – האומנות שבאסתטיקה רפואית

טיפול בבוטוקס הוא הפתרון המושלם שהצערת עור הפנים. רוצה לדעת עוד? השאירי פרטים ונחזור אליך:

שם

טלפון

דואר אלקטרוני