כירורגיה כללית
מחקרים קובעים: דיקור סיני יעיל לטיפול בסרטן
12 בספטמבר 2017
0

לטיפולים כימותרפיים שמקבלים חולי סרטן יש המון תופעות לוואי. רוב החולים סובלים מבחילות, חולשה, כאבים…ועוד..

מסתבר שלמצב הקשה הזה יש פתרונות טבעיים. מחקר חדש שנעשה מטעם מכון האמריקאי לחקר הסרטן מוכיח שדיקור סיני יעיל להתמודדות עם תופעות הלוואי שנגרמות בעקבות הכימותרפיה והטיפול התרופתי.

DSC_7329

אם קבלתם בשורה שחליתם בסרטן, אתם בוודאי בסערת רגשות לא קלה.

ענת מסקנס, מומחית בדיקור לחולי סרטן (עברה הכשרה בנושא מטעם בית חולים בלינסון) אומרת שההנחה המקובלת כיום היא שבבסיס הסרטן ישנם שינוים גנטיים השולטים בהתפתחות התא, יחד עם השפעות חיצוניות שעלולות להאיץ את השינויים  הללו. מדובר בגורמים רבים ומגוונים כגון היחשפות מופרזת לקרני השמש, לאסבסט, לחומרים רדיואקטיביים, לקרינה.. יחד עם אלה, לסרטן ישנם גם גורמים תורשתיים, גורמים הורמונליים, בקטריאליים וויראליים. פרמטרים נוספים הם מצב מערכת החיסונית, אורח חיים (תזונה, פעילות גופנית) והתנהלות מנטלית (מחשבות, מתח, שינה..)

מטפלת בדיקור – ענת מסקנס – התמחות במחלות כרוניות וסרטן
התייאשת מלפתור בעיה בריאותית? הרופאים אומרים לך שצריך להסתדר עם זה, לחיות עם זה ככה מעתה והלאה? אני מאמינה שכל בן אדם נולד בריא ויכול לחזור להיות בריא! לאבחון מקצועי ומדויק בחינם וללא התחייבות:דרכי הטיפול הקונבנציונליות המקובלות היום במחלת הסרטן כוללות טיפולים כירורגים (ניתוח), רדיותרפיה (הקרנות), כימותרפיה, טיפולים הורמונליים וטיפולים ביולוגים (אימונותרפיה). במקרים רבים ניתנת מעטפת טיפולים המשלבת בין מספר שיטות טיפוליות שונות.

הטיפול הכירורגי ניתן בדרך כלל עבור גידולים ממאירים שטרם התפשטו בבלוטות הלימפות האזוריות ושטרם שלחו גרורות. הטיפול הכירורגי שכיח במיוחד במקרים של סרטן השד, הרחם והמעי הגס.

הטיפול בהקרנות נועד ליצור נזק מכוון לרקמות המכילות תאים סרטניים במטרה שההרס הבלתי הפיך לרקמה יוביל להפעלת מנגנון התאבדות התאים ולהמתת התאים הממאירים.

הטיפול הכימותרפי מטרתו להרוג תאים סרטניים. מכיוון שהוא אינו מבדיל בין תאים סרטנים לבריאים, הוא גורם לנזק לתאים בריאים וגורם למגוון של תופעות לוואי. חלק מתופעות משותפות לכל התרופות הכימיות, וחלק ייחודיות לחומרים ספציפיים

כל "משפחה" של תרופות כימותרפיות מתאפיינת בתופעות לוואי ייחודיות ספציפיות ומשפיעה באופן שונה על הגוף.

חשוב לבחור מטפל בדיקור הבקיא בכל אלה כדי שהוא יוכל לתת סיוע מרבי לחולה המתמודד עם טיפולים כימותרפיים.

אחת מתופעות הלוואי הנפוצות בעקבות הטיפול הכימי היא פגיעה ביכולת מוח העצם לייצר כמות תאי דם תקינה. תופעה זו גורמת להחלשה חמורה של מערכת החיסונית וכתוצאה מכך נחשף המטופל למגוון רחב של סיבוכים שונים כגון אנמיה, זיהומים, דימומים ועוד..

תסמיני אנמיה עלולים לגרום לסחרחורת, לחולשה, תחושת קור, חוסר תיאבון וקוצר נשימה.

מיעוט בטסיות דם עלול לגרום לשטפי דם ודימומים מהאף.

כדוריות לבנות מתחת לנורמה עלולים לגרום לפצעים בפה ולחוסר עמידות של הגוף לזיהומים שונים (שיעול, כאבי גרון, צריבה במתן שתן, חום, צמרמורות…)

פגיעה ברירית מערכת העיכול בעקבות חומרים מסוימים שניתנים לחולים, עלולה להתבטא בבחילות והקאות, עצירות, שלשולים, כאבי בטן, כאבים ופצעים בחלל הפה..)

 

השפעה של הדיקור על הטיפול בסרטן

בעשורים האחרונים ישנה יותר ויותר הוכחה מחקרית  לגבי יעילותה של הרפואה המשלימה כחלק ממערך תומך בטיפול בחולי סרטן. שילוב של דיקור בתוכנית טיפולית  מטיב  מאוד עם החולים. הוא מקל משמעותית על תסמינים שונים, מחזק ובונה את מערכת החיסונית ומשפר לאין שיעור את איכות החיים של החולה.

המכון האמריקאי לחקר בסרטן בדק וקבע את יעילות הטיפול בדיקור בסרטן השד והערמונית. המחקרים הללו מצטרפים לרשימה לא מבוטלת של מחקרים שהוכיחו שהדיקור אכן יעיל לטיפול בבחילות, חולשה, כאבים ומגוון רחב של תופעות לוואי נוספות הנגרמות מהטיפולים הכימותרפיים.

הדיקור הסיני מעלה את רמת הסרוטונין והאנדורפינים במוח ולכן הוא גם מפחית חרדות ומשרה תחושת רוגע ושימחה.

כשמטופל חוזר לאיכות חיים טובה, כשהיום יום שלו מתנהל ללא תופעות קשות, הוא מתמלא בתקווה ובמחשבות חיוביות. וזו ללא ספק מציאות שמגבירה באופן משמעותי את סיכוייו להחלמה!!

כשמחפשים מטפל בדיקור חשוב להקפיד למצוא אדם הנותן מעטפת רחבה לתמיכה. מטפל בקיא ומקצועי בתחום הסרטן ייתן הדרכה של תזונה מותאמת, יעשה סדר בסוגי התוספים שכדאי לקחת, ירשום צמחים, יטפל במחשבות, במצב הרגשי ובניהול המחשבות על ידי שיחות, דמיון מודרך והרפיה.

חשוב ביותר למצוא מטפל שמטפל באדם כולו ולא רק במחלה.

הטיפול בדיקור אפקטיבי לפני מתן הטיפולים הקונבנציונליים, כי הוא מחזק ומכין את הגוף לבאות.

כמו כן הדיקור יעיל תוך כדי הטיפולים כדי להפחית את תופעות הלוואי הלא רצויות.

חשוב להבין כמה הטיפול בדיקור חשוב גם כן אחרי ההחלמה. הוא ישקם וישמור על תפקוד תקין של מערכות הגוף, הוא יעזור לגוף לחזור לערכים תקינים בבדיקות הדם, ויעזור לגוף לשמור על הבריאות שהוא השיג.

במהלך הטיפולים הכימיים חשוב לשמור על רצף של טיפול בדיקור פעם בשבוע ואחרי ההחלמה אפשר לרווח ולקבל טיפול פעם בחודש. הטיפול החודשי מהווה סוג של  "טיפול 10.000 לגוף בדיוק כמו שמכניסים את האוטו שלנו לטיפול תקופתי, כך חשוב לעשות עם הגוף שלנו.

כי הבריאות שלנו הנה האוצר החשוב ביותר שיש לנו !

בקרו באתר שלי: http://www.anat-dikur.co.il/
טלפון: 054-4609725