כללי
מדוע טיפולי בוטוקס הם כה פופולריים?
28 באוגוסט 2016
0

טיפולי בוטוקס בקריותשימוש בבוטוקס לצורך טיפול בקמטי הבעה התחיל בשנות ה- 90 המוקדמות. הטיפול משתמש ברעלן בוטולינום טוקסין A המסונתז באופן מלאכותי . הרעלן שימש תחילה לצורך הקלה על כאבי ראש ומיגרנות כי הוא מנע את המשך התכווצותם של  השרירים שגרמו לבעיות אלו במקום אליו הוא מוזרק. עם הזמן התברר שתופעת הלוואי של הטיפול ברעלן היא החלקת קמטי הבעה במצח. לכן התחילו להשתמש בו גם לצרכים קוסמטיים, תחילה לטיפול בקמטי הבעה במצח ומאוחר יותר לטיפול בכל קמטי ההבעה בפנים.

טיפולי בוטוקס נחשבים להפיכים והם אפקטיביים למקסימום חצי שנה כי הגוף מפרק את הרעלן לאט עד שהשרירים חוזרים לפעילות מלאה כעבור שלושה עד שישה חודשים. כיום טיפולי הבוטוקס הם כה נפוצים ולמעשה הם משמשים כשיטה היעילה והנפוצה ביותר לטיפול בקמטי הבעה, יותר מפילינג, הרמת פנים ומתיחת  פנים. למעשה, טיפולי בוטוקס חוזרים מונעים את היווצרותם של קמטי הבעה חדשים בפנים כי לוקח לשרירי הפנים יותר זמן לחזור לפעילות מלאה.

ככל טיפולי הבוטוקס, גם טיפולי הבוטוקס בקריות נחשבים לטיפולים פשוטים, ההתאוששות מהם מיידית ואחוז תופעות הלוואי והסיבוכים נחשב לנמוך עד אפסי. טיפולי הבוטוקס בקריות משמשים לטיפול בקמטי הבעה שטחיים ובינוניים. טיפולי הבוטוקס בקריות הם בטוחים במיוחד והם מאפשרים לבחור את סוג האלחוש : קירור, משחה, הזרקה ועוד. בנוסף, טיפולי בוטוקס בקריות מתחילים בבדיקה רפואית ונבדקת צורת הפנים מבחינת סימטריה, עומק קמטי ההבעה ומיקומם.

האם יש סיכון כלשהו בטיפולי בוטוקס בקריות?

טיפולי בוטוקסככל טיפולי בוטוקס גם טיפולי בוטוקס בקריות יכולים לגרום לדמם, בעיקר אצל אנשים שנוטלים מדללי דם למיניהם (אספירין, ויטמינים, תרופות הומופאתיות ועוד). לכן יש להפסיק לקחת מדללי דם לפחות שבועיים לפני הטיפול. כמו כן אנשים שסובלים מהרפס צריכים לקבל טיפול כנגד המחלה שלושה ימים לפני הטיפול ושלושה ימים לאחריו (באמצעות משחה או כדורים). הסיבה לכך היא שכל טיפול בעור הפנים (למשל טיפולי בוטוקס) יכולים לעורר מחדש את וירוס ההרפס ולגרום לחזרת המחלה.

כאמור, טיפולי בוטוקס בקריות הם בטוחים במיוחד והזרקת הבוטוקס נעשית למספר נקודות בכל קמט הבעה שנמצא בפנים. כמות הבוטוקס שמוזרקת לקמט ההבעה תלויה בעומק הקמט ובמיקומו. לאחר טיפול הבוטוקס יש לשכב מספר דקות במנוחה במרפאת הבוטוקס בקריות. כמו כן, אין לעסות את המקום ואסור לבצע פעילות גופנית מאומצת בהמשך היום או כדי לקבע את האפקט של הבוטוקס במקום ההזרקה. כל פעילות גופנית או עסוי מקום ההזרקה יכולים לגרום לפיזור הבוטוקס בפנים ולמעשה לזליגתו לאזורים אחרים בפנים.