רפואת נשים
הריון : סיבות לבעיות פוריות ודרכי טיפול
19 במאי 2015
0

הריון הוא תהליך טבעי ביסודו. הצורך להתרבות הינו צורך הישרדותי ולכן רוב האנשים מעוניינים בהבאת ילדים אל העולם. למרות שתהליך זה הוא טבעי וקיים משחר קיומנו, לא כולם מצליחים להכנס להריון בדרך המסורתית ועליהם להיעזר בטיפולי פוריות, אשר מתבצעים על ידי רופא נשים מומחה לפוריות.

להיעזר בטיפולי פוריות, אשר מתבצעים על ידי רופא נשים מומחה לפוריות.

סיבות לבעיות פוריות

בעבר, נשים שלא נכנסו להריון בדרך המסורתית נחשבו לעקרות. כיום אנו יודעים, שתיתכן בעיה מסוימת שאפשר לפתור אותה ולעתים הבעיה אינה אצל האשה כלל, אלא אצל הגבר.

לדוגמה, אם קיימת בעיה בחצוצרות האשה, עדיין ניתן להכנס להריון בעזרת טיפולי הפריה חוץ גופית. לבעיות הורמונליות ניתן לעזור בעזרת שינוי המאזן ההורמונלי על ידי מתן תוספי הורמונים וכך הלאה.

גם בעיות פריון גבריות ניתנות לפתרון ולכן כאשר זוג מגיע לטיפולי פוריות אצל מומחה לפוריות, הרופא בודק את אברי הרבייה הנשיים ודוגמת זרע גברי.

לא רק סיבות רפואיות

סיבות נוספות לטיפולי פוריות הן כאשר ישנה בעיה גנטית חמורה ולכן חשוב לבדוק את העוברים לפני ההריון, כאשר יש צורך בקבלת תרומת זרע או ביצית, כאשר יש שימוש בדגימת זרע או ביצית מוקפאות, כאשר מדובר בהריון של יחידנית או פונדקאי. כאשר מעוניינים לגשת לטיפול הפריה חוץ גופית, בכל המקרים האלו יש להיעזר במומחה לפוריות, אשר התמחה בתחום וכמו כן, חשוב גם נסיונו בתחום.

בחירת רופא מטפל

חשוב לדעת – לא כל רופא נשים הוא מומחה לפוריות! בתחום רפואת הנשים ישנם תתי תחומים כגון מיילדות. לכן, לפני בחירת הרופא חשוב לוודא שאכן מדובר במומחה בתחום הפריון. כמו כן, ראוי להתאים את סיבת הפניה אל הרופא הנבחר. כלומר, אם מדובר על בעיה רפואית אצל האישה, מומלץ לפנות למומחה לפוריות המתמחה בנשים. יחד עם זאת כאמור, פעמים רבות הבעיה היא אצל הגבר ולא אצל האישה ובמקרים אלו כדאי לפנות למומחה לפוריות הגבר על מנת להגיע אל התוצאות הטובות ביותר.

במידת האפשר, מומלץ לקבל המלצות ואף לבדוק סטטיסטיקות של הצלחה. כמו כן, היות שמדובר בתהליך, שברוב המקרים לוקח זמן רב והינו רגשי ביותר, חשוב לבחור רופא מטפל, אשר יש עמו חיבור ואשר מעניק תחושה נעימה ותחושת ביטחון.

 

פרופסור עופר פאינרו
טלפון: 050-6246933