כללי
ייעוץ טרום תביעה בתחום האורתופדי לביטוח הלאומי
7 ביוני 2016
0

כל מי שמגיש בקשה לקבל קצבה מהביטוח הלאומי עקב פגיעה אורתופדית חייב להיחשב כנפגע של : ניידות, נכות כללית, נכות מעבודה או נפגע של פעולות איבה וכל בקשה לאחת מקצבאות אלו מצריכה הופעה בפני ועדה רפואית. גם קצבה לילד נכה או קצבה לשירותים מיוחדים בשל פגיעה אורתופדית מצריכה ועדה רפואית.

ועדה רפואית מורכבת מרופא אחד המתמחה בתחום רפואי מסוים ומזכיר ישיבה, שתפקידו לדאוג לשמור על זכויות החולה ולרשום את דוח הוועדה. אם התלונה היא על מספר מחלות או כמה ליקויים רפואיים, ייתכן שהבדיקה תיעשה על ידי כמה רופאים מומחים. כמו כן אם בעקבות הבדיקה, מתברר שיש צורך בבדיקה נוספת על ידי רופא מומחה אחר, תצא הזמנה לוועדה נוספת או ליותר.

במהלך הועדה הרפואית המטופלים יספרו לחברי הועדה על השינויים במצבם הבריאותי ויגבו זאת במסמכים רפואיים שונים. לכן לפני הועדה הרפואית יש להכין רשימה של הליקויים שמהן אתם סובלים כי רופא הוועדה יעיין במסמכים הרפואיים הנמצאים בתיק שלכם עוד לפני הדיון בעניינכם.

פרופסור רייס דניאל – חוות דעת אורטופדיתפרופ´ דניאל רייס, כירורג-אורתופד, מומחה בכיר, עתיר ניסיון, מוניטין וסמכות בתחום עריכת והכנת חוות דעת רפואיות, לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים:

הועדה הרפואית כלולה לעיתים בבדיקה רפואית שמתבצעת תוך התייחסות לקשיים שציינתם ולסוג המחלה שלכם אך היא שונה מכל בדיקה רפואית אחרת כי מטרתה היא לקבוע אחוזי נכות ולא טיפול רפואי. בדיקה זו נעשית ע"פ שיקול דעתו של הרופא בוועדה הרפואית ומשתנה לפי סוג המחלה או הליקוי הרפואי. חוות הדעת שמקבלים מהועדה הרפואית מועברות ל"רופא מוסמך", הקובע את אחוז הנכות הרפואית ואת תקופתה (זמנית או קבועה) בהתאם לספר הליקויים של הביטוח הלאומי.

לצורך ייעוץ טרום תביעה של קצבה כלשהי בתחום האורתופדיה לביטוח הלאומי יש צורך באיש מקצוע כמו פרופסור רייס : פרופסור  רייס הוא כירורג אורתופד בעל ניסיון, מוניטין וסמכות ונחשב למומחה בתחומים הבאים : מחלות וניתוחי מפרקים וכן שברים או פצעים מורכבים בגפיים [טראומטולוגיה של המערכת המוסקולו-סקלטלית]. פרופ´ רייס כיהן בתפקידים בכירים בתחום התמחותו בבתי חולים שונים בצפון והיה ונשיא האיגוד הישראלי לאורתופדיה.  פרופסור רייס נבחר כאחד מ"רופאי המאה" ע"י ההסתדרות הרפואית בישראל וכתב מספר ספרים בתחומים התמחותו.  פרופ´ רייס מתמצא ובקיא היטב בכל תחומי האורתופדיה על רקע קריירה עשירה ומגוונת והוא מומחה בכיר, עתיר ניסיון, מוניטין וסמכות בתחום עריכת והכנת חוות דעת רפואיות, בין השאר לביטוח הלאומי בתחומים הבאים :

  • רשלנות רפואית.
  • הליכים משפטיים שונים , בעיקר ועדה רפואית בתחום מוגבלות בניידות.

ייעוץ טרום תביעה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי מתבצע באופן ייחודי ע"י פרופסור רייס :

  • פרופסור רייס בודק את המטופל ועובר על מכלול המסמכים והחומרים הרפואיים הרלוונטיים לתביעה פוטנציאלית;
  • פרופסור רייס מדריך ומנחה את המטופל באשר לחומר תיעודי או אבחנתי חסר;
  • פרופסור רייס מגבש עמדה ומסקנה באשר לסיכויי תביעה פוטנציאלית ולתועלת אשר חוות דעת רפואית מסוג זה צפויה להניב, ומסביר זאת באופן מעמיק לנבדק. המסקנות של פרופסור רייס מתחלקות ל-2 :
  1. במקרים בהם יוערך הסיכוי להשיג את המבוקש על ידי הנבדק כקטן, ימליץ פרופ´ רייס לנבדק לדחות או להפסיק את ההליך מול הביטוח הלאומי כדי לחסוך למטופל הוצאות ועוגמת נפש מיותרות. הנבדק ישלם רק עבור הבדיקה הראשונית.
  2. במקרים בהם יוערך הסיכוי להשיג את המבוקש כממשי, ימליץ פרופ´ רייס לנבדק להמשיך לשלב נוסף של כתיבת חוות הדעת הרפואית המתאימה.

 

פרופ' רייס דניאלחוות דעת אורטופדית
להזמנת תורים ניתן לבחור בין המרפאות הבאות:
שר"פ+ חיפה, לב המפרץ – מרפאות מומחים, קומה 3 | טל´: 07-33-700-700
מרפאה פרטית, חיפה – רח´ האג 11 | טל´: 04-8349011
בית רופאים כפר תבור – רח´ סיגלית 21, כפר תבור | טל´: 077-2050360
"טופ-ליין"תקשורת, קרית שמונה – רח´ החצב 30 | טל´: 04-8349011

פרופסור רייס דניאל – חוות דעת אורטופדית

פרופ´ דניאל רייס, כירורג-אורתופד, מומחה בכיר, עתיר ניסיון, מוניטין וסמכות בתחום עריכת והכנת חוות דעת רפואיות, לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים:

שם

טלפון

דואר אלקטרוני