פסיכולוגיה
מאמן התפקודים
10 במאי 2021
0

בתור אנשים בוגרים, רובינו מבינים את הערך הרב הטמון ב"תפקודים ניהוליים" – כישורי מוח קוגניטיביים שמאפשרים לנו לנהל את עצמינו ביעילות- ואת היכולות של כישורים אלו לסייע לנו בכל תחום החיים.

בדומה לכישורים אחרים, ככל שהכישורים הללו נרכשים בגילאים צעירים יותר, כך הם מוטמעים בצורה טובה ואיכותית יותר. במקום הזה בדיוק, נכנס הספר "מאמן התפקודים" של ליסה גרוסמן לתמונה ומאפשר להורים, מטפלים ומאמנים, לשפר את התפקודים הניהוליים אצל ילדים ובני נוער.

הספר "מאמן התפקודים" מעניק ידע וכלים בנושאים הבאים:

  • הצבת מטרות והגשמת בדרך שתכננתם
  • כיצד לפעול באופן עצמאי ללא דחיינות
  • חיזוק המוטיבציה הפנימית בכדי להתנהל בעקביות ובהתמדה
  • שליטה בהסחות דעת ולנהל את הזמן בצורה יעילה
  • ניהול פרפקציוניזם והתמכרויות

תפקודים ניהוליים ותרומתם לחיים
תפקודים ניהוליים מסייעים לנו ניהול זמן נכון, בזיכרון, בפתרון בעיות, באפשרות לראות את העולם בצורה גמישה, ביכולת לווסת רגשות ולעכב תגובות אימפולסיביות כך, שנוכל לנהל את חיי היום יום בצורה עצמאית, בריאה ונכונה. מכיוון שתפקודים ניהוליים הם כה חיוניים בשיפור איכות החיים, חשוב להטמיע אותם כבר בגילאים צעירים.

על הספר
מאמן התפקודים הוא"חוברת עבודה" – אשר ההמלצה היא לעבוד בה בליווי של הורים, מדריכים, מאמנים או מבוגרים אחרים מחייהם של הילדים – עם תרגילי אימון שניתנים להורדה מאתר הספר לשימוש האישי.  באמצעות התרגילים ניתן לאמן את המוח להתמקד, לשפר יכולות תפקודיות ולהתייעל בביצוע מטלות החיים.

הספר כולל בין היתר: עיקרון הנוירו – פלסטיות (יכולת צמיחה של המוח תוך כדי שינוי הרגלים), שאלון תפקודים ניהוליים, הנחיות לניסוח מטרות, אסטרטגיות חשיבה לצמיחה מול חשיבה מקבעת, זיהוי ערכים ליצירת מוטיבציה פנימית, שיטות לניהול קביעת סדרי עדיפויות ולשמירה על רוטינות.

למי הספר מתאים?
מאמן התפקודים מיועד לנוער, שבעקבות המשיכה למסכים, מתקשים להתמקד במטלות במשימות מתוך משמעת עצמית. כידוע, אנחנו חיים בתקופה מלאת גירויים, אשר מקשה במידה רבה על יכולת להתניע את עצמם לבצע שיעורי בית בעקביות (או בכלל), להתעמל, לאכול בריא, ליזום מפגשים עם חברים ולשמור על תקשורת מכבדת עם הסביבה.

אודות המחברת
ליסה גרוסמן הינה פסיכולוגית חינוכית מומחית, מאמנת מבוגרים ונוער לפי מודל "מוח איתן", אימון תפקודים ניהוליים, מאמנת בכירה וותיקה לבעלי הפרעות קשב וחלוצת שיטת האימון האישי התנהגותי ל-ADD/ADHD בארץ. ליסה מרצה באוניברסיטת בר -אילן כמנחה קורס הכשרת מאמנים לבעלי הפרעות קשב והתנהגות, ובעלת קליניקה פרטית ברעננה, אשר פועלת מזה כ-30 שנה.

אם אתם מעוניינים לסייע לילדים או לבני נוער בפיתוח תפקודים ניהוליים, אשר בכוחם לתרום ולשפר את יכולותיהם בכל תחומי החיים, היכנסו ללינק הבא לפרטים:  https://lisagrossman.com/shop/

ליסה גרוסמן – פסיכולוגית מאמנת מומחית באימון תפקודים ניהוליים
ליצירת קשר: 050-2248220
https://lisagrossman.com/

ליסה גרוסמן | פסיכולוגית מאמנת מומחית באימון תפקודים ניהוליים. ליצירת קשר: