כללי
מאמן המחשבות
9 במאי 2021
0

בתור אנשים בוגרים, רובינו מודעים לנזקים הטמונים בדפוסי חשיבה שליליים ולעובדה כי מחשבות שליליות עלולות להקשות עלינו ולעכב אותנו מלהתפתח, לצמוח ולחיות את חיינו כפי שהיינו רוצים.

בתור אנשים בוגרים, רובינו מודעים לנזקים הטמונים בדפוסי חשיבה שליליים ולעובדה כי מחשבות שליליות עלולות להקשות עלינו ולעכב אותנו מלהתפתח, לצמוח ולחיות את חיינו כפי שהיינו רוצים.

במקום הזה בדיוק, נכנס הספר "מאמן המחשבות" של ליסה גרוסמן לתמונה, ומאפשר להורים, מורים, מטפלים ומאמני CBT,  להטמיע את עקרונות החשיבה החיובית בילדים ובבני נוער.

הספר מאפשר קבלה של ידע וכלים בנושאים הבאים:

  • זיהוי הרגלי חשיבה מכשילים
  • טיפוח דפוסי חשיבה חיוביים, מחזקים ומעצימים
  • גיוס מוטיבציה ושמירה עליה
  • אימוץ ראייה אופטימית ומקדמת כנכס לחיים

 


חשיבה שלילית ונזקיה

כמו שיש זנים שונים של נמלים, כך, ישנם גם סוגים שונים של מחשבות שליליות (או דפוסי חשיבה שליליים), כאשר, בדומה לנמלים, ברגע שלומדים לזהות את הזן אליו משתייכת המחשבה השלילית, ניתן להתמודד אתה בצורה טובה יותר ואם נחזור לרגע לעולם נמלים, "להוציא ממנה את העוקץ".

חשיבה שלילית יכולה לבוא לידי ביטוי בין היתר, בדפוסים הבאים:

  • "שחור/לבן" – חשיבה מוקצנת, או שהכול טוב או שהכול רע
  • "חצי הכוס הריקה" – התמקדות בשלילי והתעלמות מהטוב אשר טמון בכל מצב
  • "הכללה" – חשיבה במונחים מכלילים כמו: "תמיד זה קורה" אף פעם" ו"אף אחד"
  • "ניבוי עתידות" – ראיית סיטואציה משנית ולא מהותית כ"סוף העולם"

היכולת לזהות ולשייך את סוג החשיבה השלילית, מהווה צעד משמעותי בדרך לשינוי של אותם הדפוסים והחלפתם בדפוסי חשיבה חיוביים. הספר "מאמן המחשבות" מאפשר היכרות מעמיקה עם 9 סוגים שונים של דפוסים שליליים נפוצים ועם האמצעים לאזן אותם. בספר "מאמן המחשבות" תוכלו למצוא מגוון רחב של תרגלי אימון ישימים לחיזוק ולוויסות רגשות, להעצמת המוטיבציה ולשיפור הביטחון העצמי.

חשיבה על החשיבה
בבסיס הספר העיקרון שהדבור העצמי שלנו הוא מה שמנווט אותנו. כאשר ילדים לומדים את העיקרון הזה ,הם מתחילים לחשוב על צורת החשיבה שלהם, ולהעריך את דפוסי החשיבה האישיים שלהם  באופן אובייקטיבי, בוגר ומועיל. כאשר הם מצליחים לצפות בעצמם מרחוק, הם מפתחים כישור מוח שנקרא "מטה קוגניציה" , שהיא היכולת לנהל שיח פנימי לגבי האפקטיביות של המחשבות ביחס להשגת מטרות, וכך הם לומדים לבחור בחשיבה שמובילה להתמודדות מוצלחת עם אתגרי החיים.

לסיכום
הספר "מאמן המחשבות" מאפשר להורה ולכל מי שמעוניין בכך, ללמוד איך להיות "מאמן רגשי" עבור הילד, ולהתחיל לאמן אותו בדרך לאימוץ דפוסי חשיבה בריאים. ככל שמתמידים ומרבים באימונים, כך החשיבה החיובית משתרשת בצורה טובה יותר ופותחת עבור הילד צוהר, לצמוח ולהתקדם בכל דרך בה הוא בוחר.

אודות המחברת
ליסה גרוסמן הינה פסיכולוגית חינוכית מומחית, מאמנת מבוגרים ונוער לפי מודל "מוח איתן", אימון תפקודים ניהוליים, מאמנת בכירה וותיקה לבעלי הפרעות קשב וחלוצת שיטת האימון האישי ההתנהגותי ל-ADD/ADHD בארץ. ליסה בעלת 40 שנות ניסיון באבחון וטיפול בליקויי למידה וקשב ובהכשרת מאמנים לבעלי הפרעות קשב והתנהגות.

אם גם אתם מעוניינים לסייע לילדים או לבני נוער בהטמעת דפוסי חשיבה חיוביים וביכולות להתמודד בצורה המיטבית עם דפוסי חשיבה שליליים, אין כל ספק כי "מאמן המחשבות" הוא הספר בעבורכם. היכנסו ללינק הבא לפרטים:  https://lisagrossman.com/shop/

ליסה גרוסמן – פסיכולוגית מאמנת, מומחית באימון תפקודים ניהוליים
ליצירת קשר: 050-2248220
https://lisagrossman.com/

ליצירת קשר: