כללי
לייזר נמוך עוצמה – הטכנולוגיה המתקדמת בעולם הרפואה לטיפול בכאבים
26 במאי 2016
0

השימוש בלייזר נמוך עוצמה מוכר כיום כטכנולוגיה טיפולית מבוססת ויעילה במגוון רחב של מצבים קליניים. הטיפולים בטוחים לחלוטין, לא פולשניים, לא כואבים וללא תופעות לוואי.

שימוש בלייזר נמוך עוצמה לטיפול בכאבים.
שימוש בלייזר נמוך עוצמה לטיפול בכאבים.

קרני הלייזר הפכו להיות חלק מחיינו לפני שנים רבות. מכשירים העושים שימוש בלייזר קיימים כמעט בכל תחום בחיינו: קוראי ברקודים בסופר, נגני תקליטורים, מדפסות ועוד. תכונותיו של הלייזר, דיוקו ויישומיו השונים הביאו לשימוש בו גם בעולם הרפואה, החל בניתוחי עיניים וטיפולים וחתכים ניתוחיים ועד לקוסמטיקה וטיפולי יופי. תחום פחות מוכר כיום הוא לייזר נמוך העוצמה (Low Level Laser Therapy – LLLT) המסייע במגוון תהליכי ריפוי של רקמות הגוף ובהקלה בכאבים.

 

המרכז הרפואי לטיפול בכאב – אומדיקסובלים מכאבי גב, צוואר ופרקים, כאבים בידיים או ברגליים? יש פתרון! לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים:
שאלנו את אלון בלוך, פיזיותרפיסט ומומחה לטיפול באמצעות לייזר נמוך עוצמה מהמרכז הרפואי לטיפול בכאב – "אומדיק" על הלייזר נמוך העוצמה.

"מדובר בקרן אור ממוקדת, רציפה ובעלת אורך גל אחד. הלייזר נמוך העוצמה, להבדיל מלייזר בעוצמות גבוהות, משפר את תפקוד התאים בגוף ללא כאבים וללא תופעות לוואי. הוא מגביר את קצב חילוף החומרים בתאים ואת הנשימה התאית. הספרות הרפואית מציעה למעלה מ- 3000 מחקרים קליניים המתייחסים לשימוש הרפואי בלייזר נמוך העוצמה ורובם מצביעים על יעילותו הרבה."

למי מיועד הטיפול?

"כיום אנו משתמשים בטכנולוגיית לייזר נמוך העוצמה בטיפול בכל סוגי הכאבים ממקור שריר-שלד ובכאבים עצביים. בעולם הרפואה, מתייחסים בשנים האחרונות לכאב כמחלה בפני עוצמה ולא כסימפטום, וחשוב לטפל באותם בכאבים במהירות לפני שיגרמו לבעיות רפואיות נוספות. חשוב לציין כי הטיפול באמצעות לייזר נמוך עוצמה אינו כואב, אינו מזיק, בטוח לחלוטין, וללא תופעות לוואי. כמו כן, טכנולוגיית לייזר נמוך העוצמה אושרה לשימוש רפואי ע"י ה- FDA. במקרים רבים, הטיפול משמש כתחליף לניתוח או לזריקה." הסביר בלוך.

אילו בעיות רפואיות ניתנות לטיפול באמצעות לייזר נמוך העוצמה?

בלוך הסביר שכמעט כל הבעיות האורתופדיות ניתנות לטיפול באמצעות הטכנולוגייה, וכמו כן מגוון כאבים ממקור עצבי (נוירופתי) ניתנים לטיפול. בין הבעיות הרפואיות איתן יש הצלחות רבות ניתן למצוא: בעיות בעמוד שדרה (כאבי גב תחתון, עליון וצוואר), כאבים במפרקים הגדולים (כתף, ירך, ברך), כאבים בכפות הידיים והרגליים (תסמונת התעלה הקרפלית, אצבע הדק, דורבן, כאבים בכף הרגל), פציעות ספורט ודלקות שונות (קרעים ברצועות גידים ושרירים, דלקות גידים, נקעים חוזרים), בעיות ממקור עצבי (נוירופתיות סוכרתיות, שלבקת חוגרת, פציאליס) ובעיות וכאבים רבים אחרים.

מה מייחד את הטיפול באמצעות לייזר נמוך העוצמה מטיפולים רפואיים אחרים?

לפי בלוך ישנם כמה הבדלים משמעותיים שהופכים את השימוש בלייזר נמוך העוצמה לטיפול המועדף: 1. הטיפול ממוקד באזור הכואב או באזור בו קיימת דלקת, ולא מדובר בטיפול מערכתי שיכול לפגוע באזורים אחרים בגוף. 2. השימוש בקרני אור (פיסיקה) עדיף על השימוש בתרופות (כימיה) שעלולות לגרום לתופעות לוואי. 3. המטפל יכול "לתפור" עבור המטופל את הטיפול שמתאים לו ביותר ולבנות תכנית טיפולית בהתאם למצבו הרפואי הספציפי,וולעדכנה בהתאם לשינוי במצבו של המטופל.

ומה צופן לנו העתיד?

לפי הערכת גורמי רפואה שונים ומכוני מחקר מובילים בעולם, בתום העשור הנוכחי לא יהיה תחום ברפואה שלא יהיה בו שימוש בלייזר נמוך עוצמה. ברור מעבר לכל ספק כי הטיפול באמצעות הלייזר נמוך העוצמה איננו קסם ולא פותר הכול, אך השימוש בו בהחלט הופך את הטיפול לטוב יותר וליעיל יותר מאי פעם.

 

OMEDIC – רפואה בטכנולוגיה מתקדמת | לפגישת ייעוץ ללא עלות יש להתקשר 1-700-506-212

1-700-506-212 ***

המרכז הרפואי לטיפול בכאב – אומדיק

סובלים מכאבי גב, צוואר ופרקים, כאבים בידיים או ברגליים? יש פתרון! לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים:

שם

טלפון

דואר אלקטרוני