כללי
יומן העצמה
19 באוגוסט 2021
0

כלים של מודעות עצמית וניהול עצמי יכולים לשנות לטובה את החיים של כולנו. גם בני נוער יכולים ללמוד על עצמם ועל היכולת לנהל לעצמם את החיים בצורה אקטיבית ויעילה יותר, כך הם ייהנו מאיכות חיים אישית טובה יותר מכל בחינה שהיא.

איך עושים את זה? יש תחומים שלא צריך לשכנע הרבה בדבר הכדאיות, החשיבות והערך שיש לדבר. אך האתגר הוא במציאת הדרך שבכוחה להוביל אותנו אל המטרה. כאן אנחנו רוצים להכיר לכם את יומן ההעצמה שנועד בדיוק עבור בני נוער שרוצים מעצמם יותר.

ליסה גרוסמן | פסיכולוגית מאמנת מומחית באימון תפקודים ניהוליים
ליצירת קשר עם השאירו פרטים:
 

ניהול עצמי ככלי לחיים יפים יותר

לכל אדם ולכל נער יש בכוחו כוחות מסוגים שונים; כישרונות, מאוויים, חשקים ויכולות. לכל אחד יש גם משאבים; זמן, אנרגיות, כסף וכדומה. מה הוא עושה עם כל אלו? זו למעשה השאלה הגדולה של החיים. ניהול נכון זה סוד העניין ומהות ההצלחה. כאשר נער או נערה לומדים לנהל נכון את החיים של עצמם הם יכולים להביא את עצמם להישגים טובים מאוד, כאלו שהם לא היו מגיעים אליהם ללא כלים של ניהול עצמי חכם. בפועל מתברר כי נערים שקיבלו הדרכה וליווי בנושאי העצמה ופיתוח אישיות הכירו את עצמם טוב יותר, והגיעו ליעדים שבני גילם לא מכירים.

במה מועיל יומן העצמה?

יומן העצמה הוא כלי נפלא שמוכיח את עצמו במציאות. מדובר על יומן שמכיל בתוכו תכנים מקצועיים ומגוונים אשר מדברים עם הנער בשפה שמובנת לו בשלב זה של החיים. היומן מוביל את המשתמש בתהליך של היכרות עם הכוחות והיכולות שלו, בתהליך של בחינה עצמית וחשיבה על החיים, על הכלים ועל היעדים.

מה כולל בתוכו יומן העצמה?

  • מהי העצמה – בספר לומד הנער על העצמה ועל החשיבות של התהליך הזה לחיים שלו, הן בשלב הנוכחי והן בעתיד. הוא עורך היכרות עם התהליך הזה שעומד להעניק לו ערך עצמי ויכולת להציב יעדים ולעמול כדי להשיג אותם.
  • דפוסי חשיבה – לכל אחד מאתנו יש דפוסי חשיבה. יש דפוסים מקבעים שמונעים מאתנו צמיחה, לעומת דפוסי חשיבה יעילים ומצמיחים שנותנים לנו פוש רציני לחיים. ביומן העצמה לומדים על דפוסי חשיבה מקדמים ועל הדרך לרכוש אותם.
  • מטרות ויעדים – כאשר יש לנער יעדים ברורים להצלחה, הוא יוצא לדרך של עמל ושל השקעה כדי להשיג אותם. יומן העצמה מסייע לנער להגדיר מטרות ולקדם אותו בתהליך ממוקד שמנחה אותו כיצד ניתן להתקרב ליעדים הללו ולכבוש אותם.
  • לחצים וסטרס – כל נער מתמודד בחיים עם לחצים וזמנים של מתח. מה עושים אז? איך מונעים התפרצות? יומן העצמה מתייחס בפרוטרוט למצבים כאלו ומקנה למשתמש כלים מדהימים לניהול נכון בזמני לחץ.
  • שליטה והתמכרויות – העידן המתירני שלנו מציב את הנער מול התמודדות קשה מאוד. אלו סרטים, עישון, רשתות חברתיות, חברה לא טובה וכן הלאה. כאשר נער מאבד שליטה ונסחף אחרי הפיתויים הוא למעשה עלול להרגיש מכור. מה עושים במצב כזה? כל בן נוער צריך ללמוד שגם כאן הקרב לא אבוד. הוא צריך ללמוד על היכולות שלו לשלוט על החשקים ועל הרצונות, ולנהל את עצמו כמו שנכון לו. בלי לאבד שליטה לנוכח פיתויים מסוגים שונים.

הצלחה היא לא מקרה, אם אתם רוצים להצליח אתם צריכים לבחור בכך. איך בוחרים להצליח? העצמה אישית, לימוד על עצמי והיכולת לקחת את האחריות על החיים שלי, הם אלו שיובילו אותי להצלחה האישית שלי. כל נער ונערה יכולים להיתרם מיומן העצמה, ולהכיר את עצמם בגרסה משופרת ומצליחה בחיים! בחרו לנער או לנערה שלכם מסלול להצלחה בחיים!

 

 

ליסה גרוסמן 050-2248220
https://lisagrossman.com/