כללי
טיפולים בהיפנוזה – אולי זה מתאים גם לכם?
23 בינואר 2018
0

טיפול בהיפנוזה מסייע לנו להאיץ תהליכים נפשיים ופסיכולוגיים בעזרת הדרכה של מטפל מורשה בהיפנוזה רפואית. היפנוזה מסוגלת לטפל במגוון רחב של בעיות. מקרים פופולאלריים שניתן למנות יהיו ביטחון עצמי נמוך, חרדות, אלרגיות, קשיי שינה, בעיות משקל ועוד. העיקרון ההיפנוטי מבוסס על החדרת מסרים שעוזרים למטופל להבין את המצב שבו הוא נמצא. בדרך זו המטופל מבין טוב יותר כיצד עליו לפעול ומשנה את גישתו הכללית לבעיה שבגינה בחר ללכת על המטפל.

היפנוזה

שיטת טיפול שמבוססת על דרכי הפעולה של המוח

שימוש בסוגסטיות חיוביות בעיקרן, מהוות את הנדבך העיקרי בכל ארגז כלים של מטפל בשיטה ההיפנוטית. כפי שבחלום מידת השליטה של החולם על מחשבותיו נמוכה יותר, כך גם המצב זהה גם בתהליך היפנוטי. הסיטואציה הזו משנה את הנטייה של המטופל כך שיוכל לקבל על עצמו השאות מצד המטפל בהתנגדות פחותה.

במהלך הטיפול ההיפנוטי מושם דגש על הדרכה מעמיקה ושינוי דרכי החשיבה של המטופל, אשר באים לידי ביטוי בחשיבה מודעת וגם בתת-מודע. לאורך השנים זכה שיטת הטיפול להצלחה כבירה, שכן האפקטיביות שלה, אשר הוכחו לא פעם, הצליחה להביא לכדי שינוי כליל בחייהם של רבים.

מיכאל מרכוס – פסיכולוג קליני בכירטיפול בשיטת היפנוזה לבעיות חרדות ולחצים, בעיות משקל והפרעות אכילה – ליצירת קשר עם השאירו פרטים: 

מיתוסים לגבי היפנוזה

כאשר אנו מנסים לעלות בדעתנו כיצד נראית היפנוזה, לרבים מאתנו ישנה נטייה לחשוב שמדובר באובדן שליטה מוחלט, ובפני השטח אין המצב כך כלל וכלל. כאשר מטופל מצווה לבצע משהו שאינו רוצה במהלך ההיפנוזה, הדבר יוביל לכך שהוא יתעורר מההשפעה ההיפנוטית בו ברגע, וזאת במקום שיעשה דברים שלא כרצונו, כפי שנהוג לחשוב.

ככל, ניתן לומר כי עולם הרפואה המודרני מתייחס אל ההיפנוזה כהליך שהמטופל עובר עם עצמו ולא אחד שנגרם כתוצאה מהשפעה חיצונית. אף על פי כן, התפקיד של המומחה יהיה להנחות את המטופל ולהבטיח שהוא יוכל להגיע למקומות הרצויים כחלק מההליך הטיפולי.

לא לכל אחד מותר לטפל בהיפנוזה

 לפי חוק שחוקק במדינת ישראל, רק פסיכולוגים ורופאים מורשים יכולים לעסוק בתחום ההיפנוזה הרפואית. החוק חוקק במטרה לצמצם הימצאותם של מטפלים רשלניים, ללא כל הסמכה, בענף ההיפנוזה.

בכל אופן, המצב כיום שונה לחלוטין ותוכלו להבחין בקלות רבה כי עיקרם של העוסקים בהיפנוזה בארצנו הנם אנשי מקצוע מיומנים אשר מחזיקים בתעודת רופא או פסיכולוג. אלו הם אנשים שיוכלו להאיץ שלל רחב של טיפולים מורכבים ולשפר בצורה ניכרת את ההליכים הנפשיים ואף הפיזיים שמתרחשים בגופכם.

אל תהססו לגשת לטיפול היפנוזה

כיום, הודות להסדרה שקיימת בשוק, טיפולי ההיפנוזה הופכים יותר ויותר פופולריים. נוסף על כך שישנה תמימות דעים בנוגע לאפקטיביות הטיפול, ניתן לראות כי היצע השוק הרחב מאפשר לכל מטופל פוטנציאלי לבחור במטפל המתאים לו ביותר.

הרי כאשר מדובר על טיפול היפנוטי, הקשר בין המטפל והמטופל יהיו חשובים עשרת מונים ביחס לטיפול רפואי קונבנציונלי. הסיבה לכך נעוצה שהמטופל חייב לסמוך על המטפל שלו ולהרגיש עמו בנוח על מנת להביא לתועלת מקסימלית של הטיפול והצלחתו הכללית.

לאור מה שנאמר, התפקיד שלכם יהיה לוודא כי אתם בוחרים אך ורק במטפל מורשה עמו אתם מרגישים בנוח כבר מהרגע הראשון. מיכאל מרקוס, מטפל מורשה בהיפנוזה רפואית, ניחן בכימיה מעולה עם מטופליו והוא ישמח להעניק לכם טיפול מסור.

 

מיכאל מרכוס – פסיכולוג קליני
כתובת אתר: http://www.hipnoza.co.il
טלפון: 03-6428512 / 0522863573