כללי
טיפול כירופרקטי באוטיזם
2 בנובמבר 2016
0

אוטיזם היא אבחנה שקשורה לפגיעה בתפקודי איזורים שונים במוח ולתקשורת ביניהם, שמפריעים לסובלים מאוטיזם ליצור קשר עם הסביבה, ובבעיות תפקוד שונות כגון: אכילה, הליכה, התפתחות שרירים ועוד..

כירופרקטיקה מתרכזת בקשר בין המבנה השילדי של עמוד השידרה, הגולגולת והאגן לתפקוד מערכת העצבים. כירופרקטיקה מתרכזת בהבנת התפקוד והמבנה התקין של עמוד השידרה, הגולגולת והאגן ובמציאת חוסרי איזון (תת תזוזות) שמסבירות בעיות תפקוד.

חשוב להבין שתיקון של בעיות מבניות – יכול קלחת זמן.

ד"ר רונן מנדי – מומחה לכירופרקטיקההמרכז הישראלי לכירופרקטיקה בהנהלת ד"ר רונן מנדי, השאירו פרטים ונחזור אליכם:

הגולגולת מורכבת מ-22 עצמות שמגנות על המוח. העצמות האלו מחוברות אחת לשנייה באמצעות תפרים. עצמות הגולגולת במצב תקין, נמצאות כל הזמן בתנועה עדינה מאוד. תנועת עצמות הגולגולת משחררת לחצים וחום, שנוצרים כל הזמן, כתוצאה מהפעילות הרבה, שקיימת במוח כל הזמן.

כאשר התנועה הזו לא מתקיימת, נוצרים לחצים על איזורי תפקוד מסויימים במוח, אשר עלולים לפגוע בהתפתחות ובתפקוד הנוירולוגי – עיצבי שלהם, ובקשרים הנוירולוגיים התוך-מוחיים שלהם. לחצים כאלו שנמשכים לאורך זמן, עלולים גם לגרום לשינויים מבניים של עצמות הגולגולת.

שינויים במבנה עצמות הגולגולת ולחצים גולגולתיים עלולים לקרות גם מחבלות גופניות בגולגולת, שעלולים לקרות בתהליכי לידה מסויימים, בלידות מסוייעות ועוד.

חלק מאיזורי התפקוד במוח, שעלולים להיפגע מלחצי עצמות הגולגולת הם: מרכז ההתנהגות והחשיבה, איזור הרגשות, האיזור התחושתי (סנסורי), האיזור התנועתי (מוטורי), איזורי הדיבור, איזור השמיעה והקואורדינציה, איזור העיניים והראיה, איזור הריכוז, איזור השינה, איזור הזיכרון, איזור התנועה העדינה, איזור כאבי הראש ואחרים.

גם בארץ הוכחה יעילות הטיפול. הכירופרקט ד"ר רונן מנדי, שמדווח על ילדים אוטיסטים שהטיפול שיפר את יכולותיהם:  בתחום התקשורתי חלק מהילדים האוטיסטים התחילו לדבר וחלקם התחילו להגיב לקריאה בשמם. חלקם מבחינה פיזית חלק מהילדים התחילו ללכת או שהיכולות המוטורויות שלהם השתפרו ,למשל : ילדים שהתחילו לרדת במדרגות. כמו כן, הופסקו או פחתו התופעות של הטחת הראש בקיר,  התקפי זעם, בעיות שינה ותנועות חזרתיות.

ד"ר רונן מנדי – כירופרקט מומחה
הלל יפה 28א', חדרה | רח' ברודצקי 43, רמת אביב ,טל: 04-63-63-880

ד"ר רונן מנדי – מומחה לכירופרקטיקה

המרכז הישראלי לכירופרקטיקה בהנהלת ד"ר רונן מנדי, השאירו פרטים ונחזור אליכם:

שם

טלפון

דואר אלקטרוני