כללי
לקיחת דם – הצלחה בניסיון הראשון בעזרת טכנולוגיה חדשה
27 במרץ 2016
0

אחת החרדות הידועות ביותר בתחום הרפואה היא החרדה מפני דקירות. מטופלים רבים חווים לא מעט רגעי אימה, עד שהדקירה מבוצעת. אחרים נמנעים, פשוטו כמשמעו, מביצוע זריקות, כמו גם מביצוע בדיקות דם. זאת למרות שבהעדר תוצאות של הבדיקות הללו, קיים קושי לאבחן את הבעיה הרפואית של המטופל, אם היא קימת.

מכשיר מהפכני הפועל בטכנולוגיה ייחודית מביא חדשות טובות למטופלים מצד אחד ולמבצעי הבדיקה מצד שני. המכשיר מסייע במציאת כלי הדם המבוקש ומשפר את הסיכויים להצלחה בניסיון הדקירה הראשון.

מכשיר לאיתור ורידים המפחית במידה ניכרת את החשש מפני דקירות

דקירה, כל דקירה שהיא, הינה פעולה בלתי טבעית לחלוטין. החשש ממנה הוא, לפיכך, הגיוני ביותר. הגוף נוטה להתנגד באופן אינסטינקטיבי לכל חדירה או פלישה לגוף. למרות הידיעה וההכרה בכך שהדקירה נועדה למטרות "טובות",  הרי שהדבר איננו מונע את החרדה המתלווה לפעולה. עבור מרבית המטופלים מדובר באי נעימות, שהיא נסבלת למרות הרתיעה. אבל יש הנרתעים כל כך מהפעולה, עד שלא ניתן, פשוטו כמשמעו, לבצע את הדקירה. באמצעות המכשיר ניתן לאתר בדיוק מקסימלי ורידים ובכך לאפשר החדרת מחט לכלי הדם ביעילות, תוך ביצוע דקירה אחת – ולא יותר.

 

AccuVein מכשיר לאיתור ורידים בטכנולוגית לייזר מתקדמתהמכשיר המהפכני שיחסוך לכם דקירות מיותרות, לקבלת פרטים נוספים השאירו פרטים:

קדמת הטכנולוגיה בעולם הרפואה

אחת המשימות הראשונות שכל רופא, אח או אחות מתחילים חייבים לתרגל שוב ושוב הוא נושא הדקירות. דקירה נדרשת בחלק ניכר מההליכים הרפואיים: הזרקת תרופות והחדרת אינפוזיה למטופל שתשמש אותו בהמשך הן שתי מטלות שאינן יכולות להתבצע בלא דקירה. המטלה השלישית היא נטילת דמים לצורך בדיקה. בכל המקרים האלה על הרופא או האחות למצוא את הוריד, לבצע את הדקירה בצורה חלקה ולהסיר את המחט בלא שייגרמו למטופל נזקים וכאבים מיותרים.

עד היום, הייתה המשימה של מציאת הוריד משימה לא קלה. יש לא מעט מקרים שבהם הוורידים של המטופל אינם בולטים ואפילו אינם נראים. קבוצות האוכלוסייה שבה המקרים הללו שכיחים מאד הם ילדים, קשישים, אנשים בעלי עודף משקל או אנשים שאצלם כלי הדם בכלל והוורידים בפרט, דקים במיוחד. גם בקרב אלה שהוורידים שלהם בולטים ונראים בצורה טובה, יש הבדלים ברמת הנראות של הוורידים. אחים, אחיות ורופאים לא מנוסים, עלולים לבצע מספר דקירות, עד החדרת המחט לכלי הדם המבוקש. המכשיר מונע את התופעה הזאת ומפחית במידה ניכרת את מספר הניסיונות הנדרשים.

איך זה עובד

מכשיר חדשני, שנמצא בשימוש בקופות חולים שונות ובמוסדות רפואיים אחרים בישראל ובעולם. הפעולה של המכשיר הזה פשוטה לכאורה: מאירים באמצעות המכשיר את האזור המשוער שבו תתבצע הדקירה. באמצעות קרני אינפרה אדומות בשילוב עם לייזר, מאיר המכשיר את כלי הדם של המטופל ומאפשר מציאת כלי דם נוח לביצוע הדקירה. בלי חיפוש מיותר, בלי דקירות מיותרות ובלי סיכון מיותר של המטופל.

זה המקום לציין שמעבר לחרדה שהדקירות מעוררות אצל אחוז לא קטן מהמטופלים, ומעבר לחוסר הנוחות שבדקירות חוזרות ונשנות של הגוף נושאות הדקירות האלה עצמן סיכון לא קטן עבור המטופל. גם אם נצא מנקודת הנחה שהדוקרים (רופאים או אחיות) מקפידים על כל כללי ההיגיינה, מה שבודאי נעשה, הרי שהסיכון עדיין קיים. דקירות מרובות עלולות לגרום לדלקות ולזיהומים מיותרים, למרות פעולות החיטוי וההקפדה על סטריליות. הקטנת מספר הדקירות תוך הסתייעות במכשיר AccuVein מקטין באופן משמעותי את הסיכון לזיהומים, כמו גם את הסיכוי להתפתחות דלקות אצל המטופלים.

השימוש במכשיר טומן בחובו אך ורק יתרונות, ואיננו כרוך בסיכונים כל שהם. השימוש במכשיר איננו פולשני ואיננו מצריך הכנה או אימון. התוצאות ברורות ומוכחות – אנשי הצוות הרפואי מרוצים יותר והמטופלים רגועים ונינוחים הרבה יותר.

 

משווק בלעדית ע"י חברת ש. שיווק כל מילניום בע"מ | טלפון: 052-9127027

 

AccuVein מכשיר לאיתור ורידים בטכנולוגית לייזר מתקדמת

המכשיר המהפכני שיחסוך לכם דקירות מיותרות, לקבלת פרטים נוספים השאירו פרטים:

שם

טלפון

דואר אלקטרוני